KTM TEAM

KTM TEAM - to ludzie z pasją, sportowcy i amatorzy reprezentujący barwy KTM w Polsce. Znajdziecie ich na trasach z naszymi rowerami.

Filip Helta

Zawodnik cross country Mistrz Polski, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata, Europy oraz Pucharach Świata.

Kolarstwo uprawiam od najmłodszych lat. Do pierwszego klubu trafiłem w wieku 10 lat, do dziś rozwijam się jako sportowiec spełniając wyznaczone cele.

Oprócz jazdy na rowerze uzupełniam swój trening innymi dyscyplinami sportu. Między innymi narciarstwem biegowym, zjazdowym, treningiem siłowym, fitness oraz górskimi wyprawami.

Mam dwa psy, uwielbiam aktywnie spędzać z nimi wolny czas podczas spacerów, wycieczek czy psich sportów.

Moimi zainteresowaniami są szkolenia psów, mechanika rowerowa, motoryzacja oraz gastronomia.

Lubię dobrą kuchnię w szczególności azjatycką oraz włoską.

Aleksandra Podgórska

Zawodniczka cross country, wielokrotna Mistrzyni Polski oraz medalistka Mistrzostw Polski. Reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy, Świata oraz Pucharach Świata.
W 2010 roku trafiłam do lokalnego klubu kolarskiego. Kontynuuję sportową karierę na najwyższym poziomie. Rozwijam się jako sportowiec, spełniam wyznaczone cele i marzenia.

Interesuję się zdrowym trybem życia oraz dietą.
Moją pasją również jest kuchnia, bardzo lubię gotować i odkrywać nowe smaki.
Najbardziej uwielbiam robić słodkie wypieki.

Oprócz roweru moje życie kręci się wokół dwóch psów Bezy i Karmelka. Spędzamy razem dużo czasu na spacery lub psich zabawach.

Lubię podróżować i eksplorować nowe miejsca, wyszukiwać najlepszych restauracji i próbować regionalnych potraw.

VOSTER ATS TEAM

Voster ATS Team to zawodowa grupa szosowa zarejestrowana jako UCI Continental Team. W swoich szeregach zrzesza jedenastu zawodników, w tym obecnego szosowego mistrza Polski elity – Macieja Paterskiego. W składzie jest również Patryk Stosz wygrywający sprinterskie pojedynki czy Paweł Cieślik – specjalista od jazdy po górach.

Ekipa rywalizuje na szosach całej Europy. Sezon 2021 kolarze Voster ATS zakończyli z dziesięcioma zwycięstwami, ponad czterdzieści razy stając na podium. Od tego roku biało-zieloni ścigają się na rowerach KTM Revelator Alto, sprawdzając je w warunkach wyścigowych.

Robert Konieczny

Uwielbiam sport. Jest on częścią mojego życia już od najmłodszych lat. Przed trzecimi urodzinami zacząłem uprawiać narciarstwo, następnie szermierkę a później piłkę nożną. Po szkole zawsze był jakiś trening, ale był też rower, bo od małego uwielbiałem na nim jeździć. I to zostało mi do dzisiaj. To obok nart moja ulubiona dyscyplina, bo poza ruchem mogę delektować się widokami i przestrzenią. Dlatego często jeżdżę po górach a mój dom – Arkę zbudowałem w Beskidach w Brennej, by mieć bazę wypadową dla kolejnych wypraw i wycieczek. Traktuję jednak też rower jako codzienny środek lokomocji dojeżdżając nim do swojej pracowni. Czasem poniedziałki wyglądają tak, że jadę na jeszcze zabłoconym po niedzielnych górskich wojażach enduro, które myję dopiero wracając z pracy. Najszybsze dojazdy zaliczam jednak na gravelu, często w marynarce, który sprawdza się doskonale nie tylko na asfalcie. W praktyce docieram do biura szybciej niż samochodem sprawnie mijając poranne korki. A że jestem architektem, który swą pracę uwielbia i potrafi się w niej zatracić, ten poranny i popołudniowy rower jest czasem moim jedynym ruchem w ciągu dnia. Dlatego łączę wtedy przyjemne z pożytecznym, często dodając sobie kilometrów i zbaczając z utwardzonych ścieżek w drodze powrotnej do domu. Przyjąłem propozycję ze strony KTM, by zostać ambasadorem marki, bo niezmiennie uważam, że sport to zdrowie i oczywiście ogromny fun, który daje. Chcę też jednak, a może przede wszystkim, propagować rower jako zdrowy, codzienny środek transportu w mieście, do czego swym przykładem chciałbym zachęcić innych. Dla naszego wspólnego dobra. Wtedy, tak przy okazji, radość i zabawę z weekendów możemy dawkować sobie przez cały tydzień. Gorąco zachęcam

MOUNTAIN MAJK

„Mountain Majk” – kolarz amator, bloger, miłośnik gór. Jeżdżę na rowerze od 9 lat, skupiając się głównie na kolarstwie szosowym i łącząc wyścigi z kolarstwem „romantycznym”. Na swoim koncie mam kilkadziesiąt startów, w tym wiele zwycięstw i miejsc na podium. Od 2 lat mieszkam na Podhalu, trenując pod Tatrami i eksplorując tamtejsze tereny. W sezonie 2024 planuję wrócić do ścigania po 2 latach przerwy i spróbować swoich sił w ultra maratonach, oraz wyścigach gravelowych. Kolarstwo łączę z pasją do gór, wędrując i biegając po Tatrach, gdy tylko czas i warunki na to pozwalają. 

KRZYSZTOF FECHNER

Nazywam się Krzysztof Fechner.
Prywatnie jestem zielonogórzaninem, mężem, ojcem nastolatka oraz kierowcą autobusu w MZK Zielona Góra .

Po godzinach realizuję się, jako sportowiec , a konkretnie ultrakolarz .

Ultrakolarstwo to dyscyplina sportu, wymagająca niezwykle silnego charakteru, ogromnej wytrzymałości fizycznej i psychicznej oraz mocnego hartu ducha .
Sto, dwieście , pięćset i więcej kilometrów przejechanych jednorazowo rowerem – to właśnie ultra .
W swojej sportowej karierze przejechałem już wszystkie dostępne na terenie Polski ultramaratony .

W 2022 roku wystartowałem w najdłuższym polskim wyścigu ultra – Race Around Poland , który obecnie otrzymał status Mistrzostw Świata . Przejechałem dystans 3600 km w limicie czasowym, który wynosił 12 dni .
Ukończenie tego właśnie wyścigu na drugim miejscu, dało mi kwalifikacje do udziału w najbardziej morderczym ultrarowerowym wyzwaniu, jakim jest Race Across America .

Race Across America to dystans 4884 km, do przejechania kilkanaście Stanów Ameryki w kilku strefach czasowych oraz klimatycznych, w tym pustynia .
Limit czasowy, to również 12 dni .
Byłem jednym z trzydziestu zawodników z całego świata .
Wystartowałem w czerwcu bieżącego roku .
Aby ukończyć wyścig w limicie, pedałowałem 22 godziny na dobę . Zająłem ósme miejsce , spośród 17 zawodników, którzy dojechali na metę . Zajęło mi to 11 dni .

W całej historii tego wyścigu dokonałem tego jako jeden z trzech Polaków .

JAKUB KUROŃ

Gotuje, odkąd pamięta. Dzięki ojcu poznał kulinarne bogactwo wielu kuchni świata, aby ostatecznie
wybrać zawód kucharz. Wspólnie z bratem Jankiem prowadził program Kuroniowie rozgryzaj ą” w
telewizji Kuchnia +.

Uczy technik gotowania, dzieli się wiedzą na temat kulinariów i przygotowuje
dania z całego świata (od Europy po Karaiby). Autor i współautor publikacji: „Kuroniowie przy stole”,,
„Rodzinna książka kucharska Kuroniów” czy „Domowe Smaki. Smaczne dania z Biedronką”.
Publikował także dla dodatku kulinarnego Gazety Wyborczej, magazynu „Moje smaki życia”.
Współpracował z portalami internetowymi Gazeta.pl, Natemat.pl i Ugotuj.to. Prywatnie jestem
miłośnikiem kuchni polskiej w jej nowoczesnym wydaniu.